Genel Bilgi

Cinsiyet Değişikliği Hakkında Bilgi Edinin.


Cinsiyet değiştirme ameliyatı kadından erkeğe yada erkekten kadına dönüşmek için yapılan tıbbi uygulamadır.

Ameliyatın gerçekleşmesi için hastane, kurul raporları ve mahkeme kararı gerektiği medeni kanunun 40'ıncı maddesinde belirtilen 18 yaşını doldurmuş olması transeksüel yapıda olması, psikolojik acıdan seçmiş olduğunu cinsiyete uyum sağladığına dair resmi kurul raporu olmalıdır.

Firix Danışmanlık Genel Bilgi

Cinsiyet değiştirme izni alınmasında rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Hastanedeki işlemlerinizi en hızlı şekilde uzman danışmanlar eşliğinde sonuçlandırılmakta ve açmış olduğunuz davanın takipçisi olup bu zor süreci manevi yönden yıpranmadan sorunsuz sonuçlandırmak adına tüm iş takipleriniz yapılmaktadır.

  • Hastane tetkik masrafları tarafınıza aittir SGK olanlar ssk tarafından karşılanır.
  • Olacağınız ameliyat masrafları doktor seçiminiz tamamen sizin tercihiniz . olup, tarafımızı kapsamamaktadır. İstenildiği taktirde doktor tavsiyelerinde bulunulur.
  • İstenilen saat ve tarihte randevularınıza gelmemeniz durumunda oluşabilecek gecikmelerden sorumlu değiliz.
  • Tüm iş takipleriniz yapılıp, size ait evraklar dosyalanıp işlem bitiminde raporlarınız ve tüm evraklarınız, faturanız tarafınıza teslim edilir.
  • Vermiş olduğunuz vekaletle tüm iş ve takipleriniz yapılacaktır.
  • Hastanedeki işlemlerinizde uzman danışmanlarımız en hızlı şekilde işlemleriniz takip edip sonuçlandırılacaktır.Ameliyat sonrası nüfus kayıtlarıın değişimi sürecinde ameliyat olduğunuz doktorlardan ve hastaneden eksik ve yetersiz belge alımı sürecinizi uzatacaktır.